ساخت فیلم برای آگاه سازی آمریکایی ها از اثرات تحریم های ایالات متحده بر مردم ایران

 ما به دنبال ساخت یک فیلم کوتاه (چند دقیقه ای) در مورد تأثیر تحریم های ایالات متحده بر ایرانیان هستیم. هدف از این فیلم تأثیرگذاری بر مردم و سیاستگذاران آمریکایی است تا برای پایان دادن به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا علیه ایران اقدام کنند. تحریم های فعلی ایالات متحده، توافق آمریکا با ایران ذیل برجام (توافق هسته ای) را نقض می کند و اعتماد ایرانیان به ایالات متحده را که در حال احیا بود، کاهش می دهد می دهد. تحریمها همچنین به شهروندان ایرانی آسیب می رساند و علاقه نسل جدید ایرانیان به عادی سازی روابط دوجانبه را کاهش می دهد.

ما می خواهیم ایرانیان از هر طبقه، طیف و قشری که هستند در مورد تأثیر تحریم های ایالات متحده بر روی زندگی آنها (به زبان انگلیسی یا فارسی) صحبت کنند. ما به خصوص می خواهیم به سوالات زیر پاسخ دهید: ‌

·       چه داروها و تجهیزات پزشکی در دسترس شما نیست و این امر چگونه بر زندگی شما و عزیزانتان به ویژه در دوره همه گیری کرونا تأثیر گذاشته است؟

 

·       به طور كلی اقتصاد چگونه تحت تأثیر قرار گرفته است و شغل و درآمد شما تا چه اندازه تغییر کرده است؟

 

·       چه کالاها و خدماتی که نیاز دارید در دسترس نیست؟

 

·       در نتیجه عدم توانایی در خریدهای بین المللی ، چه خدماتی را با کیفیت و ایمنی کمتری دریافت می کنید؟

 

·       این تحریم ها چه تاثیری بر دیدگاه شما درباره دولت ایالات متحده و چشم انداز بهبود روابط ایران و آمریکا گذاشته است؟

 

·       این تحریم ها چه تاثیری بر نگرش سیاسی شما داشته است؟

 

·       این تحریم ها چه تاثیری بر محیط زیست (کیفیت هوا ، کیفیت آب) در ایران داشته است؟

 

·       آیا مورد دیگری هست که دوست دارید آمریکاییها بدانند؟‌

این پروژه توسط گروه «پی تو پی» انجام می شود  که یک سازمان خیریه، غیرسیاسی، و مستقل است و به صورت خودجوش در ایالات متحده فعالیت می کند. این ویدئو با هدف انتشار در رسانه های اصلی و افزایش آگاهی و تاثیرگذاری بر افکار عمومی و سیاست گذاری در ایالات متحده در مورد موضوع تحریم های ایران، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

چگونه مشارکت کنید؟

کمک به ساخت این فیلم آسان است. شما می توانید فیلم های ضبط شده خود در مورد سوالات بالا را برای ما بفرستید. شما می توانید نام کوچک خود را ذکر کنید ولی اگر می خواهید ناشناس باشید، نیازی به ذکر نام یا نشان دادن چهره تان نیست.

اگر این کار را به تنهایی انجام می دهید، دوربین / تلفن خود را روی پایه قرار دهید تا دست شما نلرزد. اگر شخصی از شما فیلم می گیرد، از او بخواهید تلفن را در حالت افقی ثابت نگه دارد و مستقیم به دوربین نگاه کنید. اطمینان حاصل کنید که نور مناسب، بک گراند ساده و محیط ساکت و بدون صدای مزاحم باشد.

یک فیلم کوتاه ضبط کنید و به ما بگویید که تحریم ها چه تأثیری بر شما داشته اند. می توانید به یک یا چند سوال بالا پاسخ دهید. به جای خواندن از روی یادداشت های آماده بهتر است حرف دلتان را بزنید. ویدئوی ارسالی می تواند ده تا سی ثانیه باشد. اگر ویدئوی شما طولانی باشد ما ابتدا یا انتهای آن را حذف می کنیم و فقط بخشی از آن را استفاده می کنیم.

فیلم را در اینجا بارگذاری کنید. اگر می خواهید نام شما درفیلم ذکر شود مطمئن شوید که نام شما در ویدئو یا روی نام فایل ارسالی باشد.

از لطف شما متشکریم.